FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja

Wygrane faworytów. Partner niszczy. Warka wymęcza.

Admin

Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 238

Skąd: DUCHY Poznań

PostWysłany: Wto 8:25, 22 Mar 2011    Temat postu: Wygrane faworytów. Partner niszczy. Warka wymęcza.

W poniedziałkowy wieczór odbyły się w Agawie dwa spotkania. W pierwszym meczu dziewiątej kolejki Ekstraklasy liderujący w tabeli Partner Pimar Poznań zdemolował DFG Duchy 10:0, oddając rywalom zaledwie siedem legów. Zdecydowanie bardziej wyrównane było spotkanie pierwszoligowców. Walcząca o pierwsze miejsce Warka Gniezno pokonała po dramatycznej końcówce Forfiter Bulls 6:4 i w dalszym ciągu traci tylko dwa punkty do liderującego DeFuckto.

Pierwsze ze spotkań było pokazem dominacji najlepszej drużyny w regionie. Rozbite po porażce w poprzedniej kolejce z Vikingami Duchy nie były w stanie nawiązać w żadnym momencie meczu równorzędnej walki z Partnerem. Podopieczni Roberta Kaźmierczaka po raz trzeci w tym sezonie nie stracili w spotkaniu nawet pojedynczego seta. Najbliższy urwania punktu był Dariusz Pawlak, który najpierw przegrał 2:3 z Maciejem Wężykiem. W tym pojedynku zawodników Duchów prowadził już 2:1 i miał w każdym następnym legu szansę na domknięcie seta. Blisko sporej niespodzianki było także w deblu gdzie niepokonana dotychczas para Patryk Żabka/Krzysztof Stróżyk straciła dwa legi w rywalizacji z Dominikiem Szymaniakiem i Pawlakiem. Ostatecznie jednak w decydującym legu Stróżyk zdołał skończyć lega ze 120 i pozbawił Duchy wszelkiej nadziei. Pozostałe pojedynki były bardzo jednostronne. Warto jedynie odnotować wspaniałego lega rozegranego przez Wężyka w spotkaniu z Szymaniakiem. T20,T20,T20; 20,1,20; T20,T20,T20; T20,D20. Jedenasta lotka – robi wrażenie.

Zwycięstwo to umocniło Partnera na fotelu lidera. W drugim ważnym dla układu czołówki spotkaniu tej kolejki dojdzie do rywalizacji Eldorado Team z X-Club Hofi. Ewentualne zwycięstwo gospodarzy pozwoli im wyprzedzić w tabeli Duchy. A w następnej kolejce to właśnie pojedynek o trzecie miejsce Eldorado – Duchy zapowiada się najciekawiej.

PARTNER PIMAR POZNAŃ – DFG DUCHY POZNAŃ 10:0 (30:7)

K. Wojciechowski – D. Szymaniak 1:0 (3:0)
M. Wężyk – D. Pawlak 1:0 (3:2)
P. Żabka – K. Siejak 1:0 (3:1)
K. Stróżyk – P. Chatys 1:0 (3:0)
Wojciechowski/Wężyk – Siejak/Chatys 1:0 (3:0)
Żabka/Stróżyk – Szymaniak/Pawlak 1:0 (3:2)

B. Sobczyński – QF 17

Emocji nie zabrakło natomiast w spotkaniu które rozpoczęło się kilka minut po demolce Partnera. Wspierany przez sporą liczbę kibiców zespół Forfiter Bulls okazał się jednak minimalnie słabszy od Warki Gniezno. Początek spotkania ułożył się dla walczących o mistrzostwo ligi Gnieźnian bardzo pomyślnie. Po pierwszych singlach to oni prowadzili 3:1, ale ten wynik mógł być zdecydowanie korzystniejszy dla gospodarzy. Spotkania deblowe nie przyniosły zasadniczych zmian i to nadal goście prowadzili dwoma setami. Największe emocje miały dopiero nadejść. Po 2:0 wygrywają swoje sety Mateusz Wawrzyniak i Jakub Wiśniewski i jest 5:3 dla gości. Jednak gospodarze ani myśleli się poddawać. Pasjonująca walka na doublach w trzecim legu pomiędzy Bartoszem Piaseckim a Wojciechem Kujawskim kończy się szczęśliwie dla gospodarzy, którzy tym samym zmniejszają stratę do jednego seta. O wszystkim decydował więc trzeci leg pojedynku Andrzeja Dróżyńskiego z Grzegorzem Oberem. Wydawało się, że dość pewnie wygra go zawodnik z Gniezna, który uzyskał sporą przewagę na dystansie. Końcówka to jednak pogoń Dróżyńskiego i ustawienie przez zawodnika gości D1. Wojnę nerwów wygrał jednak właśnie on i po trafieniu ‘szajby’ w obozie gości zapanowała ogromna radość.

W dalszym ciągu więc drużyna Defuckto ma tylko dwa punkty przewagi nad Warką. Obydwa zespoły mają w tym momencie także identyczny bilans setów. Czyżby o wszystkim miało zadecydować spotkanie 15 kolejki Warka – DeFuckto? Wszystko na to wskazuje.

FORFITER BULLS – WARKA GNIEZNO 4:6 (10:14)

A. Dróżyński – M. Wawrzyniak 0:1 (0:2)
M. Marciniak – G. Ober 1:0 (2:0)
J. Wiśniewski – W. Kujawski 0:1 (1:2)
B. Piasecki – D. Kucharski 0:1 (0:2)
Dróżyński/Marciniak – Kujawski/Kucharski 1:0 (2:1)
Wiśniewski/Piasecki – Wawrzyniak/Ober 0:1 (0:2)
A. Dróżyński – G. Ober 0:1 (1:2)
M. Marciniak – M. Wawrzyniak 0:1 (0:2)
J. Wiśniewski – K. Michalak 1:0 (2:0)
B. Piasecki – W. Kujawski 1:0 (2:1)

M. Wawrzyniak – 180
W. Kujawski – 171; QF 17

PS. Aktualizacje rankingów wszystkich lig pojawią się dziś późnym wieczorem.

Ostatnio zmieniony przez prezezo dnia Wto 18:42, 22 Mar 2011, w całości zmieniany 1 raz
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Dart w Wielkopolsce Strona Główna -> WOKÓŁ TARCZY / AKTUALNOŚCI Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)