FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja

Skąd: Forfiter Bulls

PostWysłany: Czw 21:40, 20 Paź 2011    Temat postu: Pomysly na dartbooka !!!

Witam,

Co 2 glowy to nie jedna, a 200 glow to juz na pewno cos wymysli.

W tym sezonie jak wszystko dobrze pojdzie to bedizemy mieli na dartbooku dokaldne wyniki kto z kim gral. Bedzie wiec tez wiadomo kto ile wygral legow, kto ile wygral setow itd.

Mysle o tym zeby zrobic ranking dla zawodnikow nie tylko taki prosty ilosc wygranych legow i setow ale wg jakiegos skomplikowanego wzoru :)

Trzeba tylko ten wzor wymyslic :P Pod uwage powinna byc brana ilosc rozegranych legow setow no i takze to z kim zawodnik gral. Jesli wygrywa z lepszm zawodnikiem w rankingu jego ranking rosnie bardziej, jesli przegrywa ze slabszym ranking spada i tak dalej.

Poniewaz mam duzo juz roboty z tym wszystkim, a czasu jak wiadomo malo zostawiam to Wam do rozkminki. Wszelkie propozycje i dyskusje na ten temat mile widziane. Prosze takze o dokladny opis co i jak to wg Was powinnoo wygladac.

Przy okazji mile widziany takze inne pomysly.

PostWysłany: Pią 0:49, 21 Paź 2011    Temat postu:

Pomysł fajny tyle że darowałbym sobie rozgraniczanie który zawodnik jest lepszy a który gorszy,bo i jak to określić.Z rankingu czy własnych przemyśleń na zasadzie dla mnie ten jest lepszy a ten gorszy.I tak żle i tak nie dobrze.Trochę to,przepraszam za określenie,ale pachnie swego rodzaju rasizmem.Dla mnie przy tarczy wszyscy są równi i zwyciestwo jest zwycięstwem a porażka porażką.

Ostatnio zmieniony przez Snake dnia Pią 0:50, 21 Paź 2011, w całości zmieniany 1 raz
ArNo
Champion
Champion

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 2153

PostWysłany: Pią 1:08, 21 Paź 2011    Temat postu:

Zgodzę się z Maćkiem. Kto jest lepszy, czy gorszy, to bardzo względne. To są rozgrywki drużynowe i o sile drużyn decyduje bardzo wiele czynników, często niewymiernych. Tak samo o sile poszczególnych zawodników grających dla swojego "teamu".
Kapitalna będzie już sama dostępność wszelkiego rodzaju statystyk - chyba "bolączka" DLD od czasów, gdy Duce'mu "zepsuł się" pen-drive
Interpretację wyników i danych statystycznych zastawmy jednakże może indywidualnemu podejściu każdego, kto się będzie chciał w nią bawić...

Z wielką ciekawością czekam na uruchomienie tej dodatkowej bazy danych. Gromadzona przez kilka sezonów może być w przyszłości bardzo ciekawym źródłem wiedzy!
Dartwish
National darter

Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 266

Skąd: Blue Express

PostWysłany: Pią 10:51, 21 Paź 2011    Temat postu:

Ze swojej strony powiem, że będę archiwizował i udostępniał drogą mailową wszystkie wyniki i osiągnięcia DRP Poznań do wszelkich statystyk, co do wyników indywidualnych, to mamy przecież rozpiski turniejowe. Co do tematu "kto jest lepszy", to można kierować się albo rankingiem (co jest często niewymierne), albo % wygranych meczów/meczy, albo bezpośrednim bilansem spotkań zainteresowanych zawodników... Tak czy inaczej sporo "zabawy" dla Statystyków i Historyków Darta.
ArNo
Champion
Champion

Posty: 2153

PostWysłany: Pią 10:58, 21 Paź 2011    Temat postu:

Ja mam nadzieję Rafał, że wyniki i osiągnięcia DRP będą na bieżąco (przez Ciebie?) wpisywane do dartbooka - to jest celem na ten sezon, żeby drużyny same o to zadbały. Johnson przygotowuje stosowne narzędzie i jego wykorzystanie może przynieść zupełnie nową jakość! Mam nadzieję, że wszyscy się do tego przyłożą i że zniknie problem braku informacji o wyniku meczu, czy "zaginięcia" protokołu, a co za tym idzie aktualności tabel i statystyk.
Dartwish

Posty: 266

PostWysłany: Pią 11:09, 21 Paź 2011    Temat postu:

Jeśli tak, to oczywiście,że dopilnuję :)

PostWysłany: Sob 11:51, 22 Paź 2011    Temat postu:

Tym razem zapisu dokonałem na bardziej nie zawodnym nośniku - na kartce papieru w kilku jednobrzmiących egzemplarzach, z których jeden umieściłem w ognio i wodoodpornej kapsule!
Swoją drogą mam pewną koncepcję i chyba wystarczająco skomplikowany wzór. Więcej szczegółów wkrótce!

Ostatnio zmieniony przez Duce dnia Sob 11:52, 22 Paź 2011, w całości zmieniany 1 raz
ArNo
Champion
Champion

Posty: 2153

PostWysłany: Sob 12:41, 22 Paź 2011    Temat postu:

Duce napisał:

Myślę, że jeśli potraktujemy to jako zabawę, to wyjdzie PRZEDNIO !

PS. A może zrobimy też totalizatora, kto wygra ranking wg "wzoru Duce"?

Ma - współczynnik miejsca dla meczy rozgrywanych w charakterze gościa
Swm - współczynnik dotyczący zwycięstwa bądź porażki w secie decydującym o zwycięstwie drużyny w meczu
Sdm - współczynnik dotyczacy zwycięstwa bądź porażki w secie decydującym o remisie drużyny w meczu

Pb = Ekstraliga:7 dla zwycięstwa 3:0, 6 za 3:1, 5 za 3:2, 3 za 2:3, 2 za 1:3, 1 za 0:3; dla 1. i 2. ligi: 5 dla zwycięstwa 2:0, 4 za 2:1, 2 za 1:2, 1 za 0:2
Mh = 1 dla zwycięstwa. 0,9 dla porażki
Ma = 1,1 dla zwycięstwa, 1 dla porażki
Swm = 1,2 dla zwycięstwa, 0,8 dla porażki, 1 dla seta nie decydującego
Sdm = 1,1 dla zwycięstwa, 0,9 dla porażki, 1 dla seta nie decydującego

Za mecz przegrany do zera jest Pb. Pozwoli to zawodnikom rozgrywającym mecze na zajęcie miejsca wyższego od zawodników nie grających wcale. Nie wszyscy rozgrywają taką samą liczbę meczy, więc trzeba by klasyfikować zawodników którzy rozegrali conajmniej 22 mecze i np. wyciągać śerednią z ich pkt zdobytych w secie. Albo nie wyciągać żadnej średniej, tylko krocząco sumować pkt.

Przykład: za zwycięstwo 3:0 można otrzymać od 11,88 pkt (za zwycięstwo ostatniego zawodnika w rankingu z pierwszym, na wyjeździe w secie decydującym o zwycięstwie drużyny) do 5 pkt (za zwycięstwo pierwszego zawodnika w rankingu z ostatnim, u siebie w secie nie decydującym).

Ostatnio zmieniony przez Duce dnia Pon 14:39, 24 Paź 2011, w całości zmieniany 3 razy